Socios Wisła wspiera polskich kibiców Liverpoolu w akcji charytatywnej!

Socios Wisła wspiera polskich kibiców Liverpoolu w akcji charytatywnej!

Stowarzyszenie kibiców Socios Wisła dołączyło do polskich kibiców Liverpool FC i wsparło akcję zbiórki funduszy dla krakowskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej św. Ludwiki przekazując karnety na mecze Wisły dla podopiecznych ośrodka. Tym samym sympatycy Białej Gwiazdy dołączyli do wciąż powiększającego się grona organizacji, klubów piłkarskich i osób wspierających zbiórkę fanów The Reds przed zbliżającym się finałem Ligi Mistrzów, w którym drużyna prowadzona przez Jürgena Kloppa zmierzy się z Tottenhamem Hotspur.

Cały pomysł na zbiórkę zrodził się w zeszły piątek w głowie studenta Tomka Jaskółki, który zapoczątkował całą aukcję na portalu zrzutka.pl (https://zrzutka.pl/69d58a), a następnie opublikował ją na jednej z największych polskich grup facebookowych zrzeszających kibiców Liverpoolu, Polish Liverpool FC Supporters. Od tego momentu ruszyła lawina udostępnień na różnych mediach społecznościowych, co poskutkowało tym, że w przeciągu niecałych czterech dni akcji udało się już uzbierać kwotę ponad 17000 złotych.

Polscy kibice Liverpoolu są znani z akcji charytatywnych i pomocy innym. W przeszłości pomogli zebrać fundusze na protezy dla Ewy Kieryk czy zorganizować wyjazd na mecz do Liverpoolu niepełnosprawnemu Patrykowi Supińskiemu. Tomek w swojej wizji początkowo myślał o kwocie 500 złotych, która została uzbierana w godzinę od rozpoczęcia zbiórki. Dzięki wielu kanałom, a przede wszystkim mocy social media, o akcji polskich Reds dowiedziały się osoby związane z dziennikarstwem sportowym w Anglii, między innymi znany w kręgu kibiców Liverpoolu James Pearce z gazety Liverpool ECHO. Wsparcia akcji udzielili też były bramkarz Liverpoolu i zwycięzca Ligi Mistrzów 2005 Jerzy Dudek czy też zawodniczka UFC Joanna Jędrzejczyk.

Akcja, która początkowo miała trwać zaledwie tydzień i zakończyć się 1 czerwca, została przedłużona do końca przyszłego miesiąca, aby zebrać jak najwięcej funduszy. Kibice Liverpoolu przekazali też na licytacje koszulki z autografami byłych piłkarzy, aby kwota ostatecznie przekazana krakowskiej placówce była jak największa. Dzięki publikacjom informacji o zbiórce w angielskich mediach do akcji dołączają się też kibice LFC z całego świata, którzy wspólnie pokazują, że klubowy hymn „You’ll Never Walk Alone” (tłum. Nigdy nie będziesz szedł sam) nie jest im obcy. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wymagane remonty w placówkach oraz rzeczy codziennego użytku dla dzieci.

Jeżeli chcielibyście wziąć również udział w zbiórce lub macie inne pomysły, jak pomóc dzieciom z krakowskiej placówki, to odwiedźcie stronę zbiórki https://zrzutka.pl/69d58a lub skontaktujcie się za pomocą Twittera ze współorganizatorem akcji @RadoChmiel, by uzyskać najświeższe informacje na temat zbiórki.

R.C